VIRTUAALREAALSUSE LAHENDUSED JA PRAKTILISED RAKENDUSED

TEHTUD TÖÖD

Sotsiaalkindlustusamet_VR elamus

Alaealise õigusrikkuja VR elamus

360 kraadi VR elamus, kus vaataja viiakse Maarjamaa Hariduskolleegiumi õppekeskuste ruumidesse, kus jutustatakse kolme noore lugu sellest, kuidas nad kinnisesse õppeasutusse sattusid ja mis on nende mõtted sealsest elust ja edasistest plaanidest. VR elamus oli osa Sotsiaalkindlustusameti korraldatud konverentsi “Vabadus ja vastutus” programmist.

Lisaks VR elamusele, arendati konverentsi jaoks välja ka spetsiaalne käivitustarkvara.

Noorsootöötaja VR_Eesti Noorsootöökeskus_Maru VR

Interaktiivne noorsootöötaja eriala tutvustav VR elamus

Interaktiivne VR elamus, kus vaataja asetatakse erinevate noorsootöötajate rollidesse, kus ta peab otsustama, kuidas lahendada kiusamise situatsioon malevas, kes valida peaosalise rolli teatrilavastuses ning kuidas luua kontakt noortega mobiilse noorsootöötajana. Projekt on segu 360 kraadi filmimisest ja Unity programmeerimist (käivitusrakenduse ja valikute tegemise tarkvaraarendus).

ansambel U_VR elamus_Maru VR

Ansambel U: virtuaalreaalsuskontsert Estonia Kontserdisaalis

Nüüdismuusikakollektiiv Ansambel U: korraldas esmakordselt Eestis virtuaalreaalsuskontserdi, kus muusikud esitasid selle projekti jaoks loodud kohaspetsiifilisi teoseid ning kuulajad vaatasid samal ajal VR peaseadmetega heliloojatele inspiratsiooniks olnud kohti Eesti loodusest. Tegemist on tervikliku kunstiteosega, kus muusika ja visuaalne materjal on loodud üheskoos ja üksteist täiendama. Projekti raames loodi 3 VR elamust: “Neem”, “Narva” ja “Raiesmik”.

Tallinn-VR_Oculus-Store_Gear-VR-Store_Viveport

Tallinn VR elamuse sertifitseerimine Oculus Store´is, Gear VR Store´is ja Viveportis

Tallinna vanalinna tutvustav interaktiivne VR tuur on sertifitseeritud ning seega kättesaadav erinevatel VR platvormidel – Oculus Store, Gear VR Store ja Viveport. Tallinn VR rakendust saab kergesti alla laadida ja vaadata Oculus Riftiga, Gear VR-ga ja HTC Vivega. Sertifitseerimise käigus kohandati Tallinn VR platvormide tehnilistele ja sisulistele nõuetele vastavaks.

Harmet-VR-moodulmaja-maruVR

Interaktiivne VR tuur Harmet OÜ moodulmajas

360 kraadi VR videod, kus vaataja saab hea ülevaate Harmet OÜ moodulmaja tubade suurusest, sisustusest, tehnovõrkudest ja ehituspõhimõtetest. VR elamusse on lisatud ka graafilised animatsioonid erinevate teemade näitlikustamiseks ja 2D droonivideod majade välisfassaadi tutvustamiseks. Tegemist on interaktiivse elamusega, kus vaataja saab ise külastatavaid ruume valida. Projekt on segu 360 kraadi filmimisest ja Unity programmeerimisest.

Elisa Eesti juhtkonna uudised VRs

Elisa Eesti juhtkonna uudised VRs

360 kraadi VR videod, kus Elisa Eesti juhtkond annab teada ettevõtet puudutavatest olulistest muudatustest virtuaalreaalsuses. Uudiste edastamiseks korraldati tehnoloogiajakirjanikele eraldi üritus ning seetõttu arendasime VR videote mängimiseks välja spetsiaalse tarkvara, mis võimaldab kuni 100 inimesel sünkroonis sama VR videot vaadata.

Interaktiivne VR tuur Tallinna vanalinnas koos giidiga

Interaktiivne VR tuur Tallinna vanalinnas koos giidiga

Vaataja saab VR peaseadet kandes külastada erinevaid Tallinna vanalinna paiku (nt Raekoja plats, Meistrite hoov jne), kus giid räägib koha olulisemaid ajaloolisi fakte. Tegemist on interaktiivse elamusega, kus vaataja saab ise külastatavaid kohti valida ja igas kohas ka ringi vaadata (360 kraadi). Projekt on segu 360 kraadi filmimisest ja Unity programmeerimisest.

Interaktiivne õenduse eriala tutvustav VR video

Interaktiivne õenduse eriala tutvustav VR video

Interaktiivne VR lahendus, kus vaataja saab kõigepealt tempoka ülevaate õenduse eriala olemusest ning seejärel saab ise erinevaid töövõtteid lähemalt vaadata. Projekt on segu 360 kraadi filmimisest ja Unity programmeerimisest.

Interaktiivne bioanalüütiku eriala tutvustav VR video

Interaktiivne bioanalüütiku eriala tutvustav VR video

Interaktiivne VR lahendus, kus vaataja saab kõigepealt tempoka ülevaate bioanalüütiku eriala olemusest ning seejärel saab ise erinevaid töövõtteid lähemalt vaadata. Projekt on segu 360 kraadi filmimisest ja Unity programmeerimisest.

Gruusia 360 kraadi VR tutvustusvideo EXPO 2017 Astanas

Gruusia 360 kraadi VR tutvustusvideo EXPO 2017 Astanas

360 kraadi VR tutvustusvideo, kus saab virtuaalselt külastada Gruusia olulisemaid vaatamisväärsuseid. VR video on osa Gruusiat tutvustavast ekspositsioonist EXPO 2017 Astanas.

Interaktiivne VR tuur Pärnu linna põnevatest sündmustest

Interaktiivne VR tuur Pärnu linna põnevatest sündmustest

Vaataja saab VR peaseadet kandes külastada erinevaid Pärnu kohti (rand, golfiväljak, jahiga merel jne). Tegemist on interaktiivse elamusega, kus vaataja saab ise külastatavaid kohti valida ja igas kohas ka ringi vaadata (360 kraadi). Projekt on segu 360 kraadi filmimisest ja Unity programmeerimisest.

Interaktiivne VR pildigiid Tallinna olulisematest vaatamisväärsustest

Marimetsa raba VR – looduse ja muusika koosmõju

Vaataja saab VR peaseadet kandes olla Marimetsa raba erinevates kohtades ning samal ajal nautida Marimetsa rabast inspireeritud muusikateost.

360 kraadi VR showreel “Eesti lokatsioonid filmitootjatele”

360 kraadi VR showreel “Eesti lokatsioonid filmitootjatele”

360 kraadi tutvustusvideo, kus vaataja saab hea ja kiire ülevaate Eesti erinevatest lokatsioonidest, mida saaks kasutada filmivõtete asukohtadena. Vaataja asub nende lokatsioonide keskel, et paremini tajuda ümbritsevat keskkonda. Video on suunatud eelkõige välismaistele filmitootjatele.

Lennusadama Merepääste näituse atraktsioon – VR simulatsioon jääl kõndimine erinevatel aastaaegadel (režii)

Lennusadama Merepääste näituse atraktsioon – VR simulatsioon jääl kõndimine erinevatel aastaaegadel (režii)

Lennusadama Merepääste näituse atraktsioon – “VR simulatsioon jääl kõndimine” – võimaldab vaatajatel katsetada jääl kõndimist erinevatel aastaaegadel ja tunda jääl kõndimise ohtlikkust (sh jää pragunemist kõndimisel veekogu erinevates kohtades ja ka läbi jää kukkumist). Maru VR tegeles simulatsiooni režii ja kontseptsiooni terviklikkuse tagamisega.

Lennusadama vesilennukite angaari ajaloo VR simulatsioon (VR režii)

Lennusadama vesilennukite angaari ajaloo VR simulatsioon (VR režii)

Lennusadama vesilennukite angaaride ajaloo VR simulatsioon annab ülevaate angaaride 100 aastasest ajaloost (ehitamisest, lagunemisest Nõukogude perioodil ja uuesti ülesehitamisest tänaseks Lennusadamaks). 360-kraadi VR simulatsioonis toimuvad sündmused vaataja ümber ning ta saab vahetu kogemuse aja mõjust ja muudatuste sisust. Maru VR tegeles simulatsiooni režii ja kontseptsiooni terviklikkuse tagamisega.

Voore mois_VR etendus_Maru VR

Virtuaalreaalsuse etendus Voore mõisas

MTÜ TEMUFI kirjutas ja lavastas ajastutruu virtuaalreaalsuse etendus mõisahärra elust ja tegemistest tänapäevases Voore mõisas. Etendus on vaadatav virtuaalreaalsuprillidega 360 kraadi.

TalTech_lõhkamise VR_loeng

Interaktiivne lõhkamise õppematerjal virtuaalreaalsuses

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga loodi Geoloogia Instituudile lõhkamise õppematerjal virtuaalreaalsuses, kus tudengid saavad ülevaate karjäärist, näha lõhkamise ettevalmistust (puuraukude puurimine ja laengutega laadimine), uurida karjääri seina ning näha lõhkamist. Tudengid saavad virtuaalreaalsuses ka teleporteerudes ringi liikuda. Maru VR tegeles 360 kraadi videote loomise ja fotogrammeetriaga.

KONTAKT

Kontaktivormi kaudu saadetud teade jõuab otse Liliti postkasti (lilit.palmar@maruVR.ee) ning ta vastab sinu küsimustele esimesel võimalusel.

Lilit Palmar

Lilit Palmar

Tegevjuht | Juhatuse liige

lilit.palmar@maruVR.ee
+372 555 22306

Maru VR Productions OÜ