VIRTUAALREAALSUSE LAHENDUSED JA PRAKTILISED RAKENDUSED

Virtuaalreaalsus (virtual reality) – miks see vajalik on ja kuidas seda kasutada?

Virtuaalreaalsus (VR) on digitaalne maailm, mis on meie aju jaoks muudetud usutavaks. See tähendab, et läbi tehnoloogia saame ära petta oma meeli ja tekitada tunde, nagu oleks kusagil mujal.

Miks on see vajalik? Tuleb välja, et VR on kasulik päris paljudele valdkondadele. Näiteks saab visualiseerida ehitisi, mida pole veel olemas ja saada neist VR-tehnoloogia abil palju parem ruumiline arusaam. Samuti saab luua usutavaid keskkondi, kus näitlikustada keerulisi situatsioone (nt koolituste, treeningute läbiviimisel). VR võib aidata tähelepanu eemale juhtida näiteks hambaarsti juures. Ja loomulikult võimaldab kohalolutundega digitaalne maailm luua mänge ning meelelahutust, millega lameda ekraani elamused ei suuda konkureerida.

Eestis on virtuaalreaalsust kasutatud päris mitmes erinevates valdkondades.

Tallinn virtuaalreaalsuse messil

Näiteks kasutab Tallinna Ettevõtlusamet VR tehnoloogiat, et tutvustada turismimessidel Tallinnat kui turismi sihtkohta.

Õenduse virtuaalreaalsuse töötuba

Ka Eesti Noorsootöö Keskus kasutab VR tehnoloogiat, et anda noortele parem arusaam õenduse ja bioanalüütiku eriala olemusest ja tegevustest.

Uus Elisa Maru artikkel

Telekomiettevõte Elisa Eesti AS kasutab ajakirjanikele korraldatud üritusel just VR tehnoloogiat, et ettevõtte suurtest muudatustest üldsust teavitada.

Põhjus, miks viimastel aastatel VR-st palju räägitakse on see, et tehnoloogia (eriti ekraanid ja protsessorid) on jõudnud tasemele, kus tehnoloogia suudab aju usutavalt ära petta. See on toonud kaasa tehnoloogilise buumi, kus VR-peaseadmete maailmas konkureerivad kõik suuremad tehnoloogiahiiud (Facebook, Microsoft, Sony, Samsung, Google jne). Vägevast tehnoloogiast pole aga väga palju kasu, kui sellega pole midagi teha. Sellepärast vajab VR kvaliteetset ja huvipakkuvat sisu. Selle sisu tootmine ongi see, millega Maru VR Productions tegeleb.

Kui sul on tekkinud mõte, kuidas virtuaalreaalsus võiks sulle kasulik olla, siis võta ühendust ja aitame selle idee teoks teha!

KONTAKT

Kontaktivormi kaudu saadetud teade jõuab otse Liliti postkasti (lilit.palmar@maruVR.ee) ning ta vastab sinu küsimustele esimesel võimalusel.

Lilit Palmar

Lilit Palmar

Tegevjuht | Juhatuse liige

lilit.palmar@maruVR.ee
+372 555 22306

Maru VR Productions OÜ