VIRTUAALREAALSUSE ELAMUSED JA PRAKTILISED RAKENDUSED

Virtuaalreaalsus (virtual reality) – miks see vajalik on ja kuidas seda kasutada?

Virtuaalreaalsus (VR) on digitaalne maailm, mis on meie aju jaoks muudetud usutavaks. See tähendab, et läbi tehnoloogia saame ära petta oma meeli ja tekitada tunde, nagu oleksime kusagil mujal.

Miks on see vajalik? Tuleb välja, et VR on kasulik päris paljudele valdkondadele. Näiteks saab visualiseerida ehitisi, mida pole veel olemas ja saada neist VR-tehnoloogia abil palju parem ruumiline arusaam. Samuti saab luua usutavaid keskkondi, kus näitlikustada keerulisi situatsioone (nt koolituste, treeningute läbiviimisel). VR võib aidata tähelepanu eemale juhtida näiteks hambaarsti juures. Ja loomulikult võimaldab kohalolutundega digitaalne maailm luua mänge ning meelelahutust, millega lameda ekraani elamused ei suuda konkureerida.

Eestis on virtuaalreaalsust kasutatud päris mitmes erinevates valdkondades.

kalevipoeg-vr-sarvik-old evil-maruvr

Näiteks kasutab Kalevipoja muuseum Kääpal VR tehnoloogiat, et tutvustada külastajatel eepost, võimaldades neil Kalevipojana teha läbi seiklusliku retke Põrgusse, kus tuleb võidalda nii Põrgudeemonite kui ka Sarviku endaga. 

Fly around the TV tower

Ka Tallinna Teletorn kasutab VR tehnoloogiat, et pakkuda  külastajatele unikaalset kogemust ning võimalust näha teletorni sellise nurga alt, mis muidu ei ole võimalik. Külastajatel on võimalus kõndida 175m kõrgusel serval ja seejärel lennata ümber teletorni. 

Maru-VR_events-in-VR_altspace_team

Rahvusvahelise korporatsiooni Baltikumi üksus kasutas VR tehnoloogiat, et Covid pandeemia ajal anda töötajatele võimalus “kokku saada”. AltspaceVRs viidi läbi konverents, töötoad ning isegi stand-up comedy etteaste. 

Põhjus, miks viimastel aastatel VR-st palju räägitakse on see, et tehnoloogia (eriti ekraanid ja protsessorid) on jõudnud tasemele, kus tehnoloogia suudab aju usutavalt ära petta. See on toonud kaasa tehnoloogilise buumi, kus VR-peaseadmete maailmas konkureerivad kõik suuremad tehnoloogiahiiud (Facebook, Microsoft, Sony jne). Vägevast tehnoloogiast pole aga väga palju kasu, kui sellega pole midagi teha. Sellepärast vajab VR kvaliteetset ja huvipakkuvat sisu. Selle sisu tootmine ongi see, millega Maru VR Productions tegeleb.

Kui sul on tekkinud mõte, kuidas virtuaalreaalsus võiks sulle kasulik olla, siis võta ühendust ja aitame selle idee teoks teha!

KONTAKT

Kontaktivormi kaudu saadetud teade jõuab otse Liliti postkasti (lilit.palmar@maruVR.ee) ning ta vastab esimesel võimalusel.

Lilit Palmar

Lilit Palmar

Tegevjuht | Juhatuse liige

lilit.palmar@maruVR.ee
+372 555 22306